Lovaglóruházat
Bármilyen ruha hordható a lovagláshoz, de annak meg kell felelnie bizonyos követelményeknek.
A karok és lábak legyenek fedve, gogy védelmet kapjanak, és a lobogó sálakat tessék elfelejteni!
A kabát legyen megfelelő méretű, hogy felszálláskor, begombolva is kényelmes legyen. A nyitott kabátok, főleg ha cipzárosak, sérülést okozhatnak lónak és lovasnak egyaránt. Nem árt, ha figyelünk az időjárásra is. Ha túlságosan izzadunk vagy éppen fagyoskodunk, mindkettő elronthatja a lovaglás okozta élvezetet.

Lovaglónadrág
A lovaglónadrágnak pontosan illenie kell viselőjére, ne ráncosodjon a comboknál, a térdeknél, a saroknál, mert ez zavarja a tökéletes kontaktust a lóval. Néhány versenyszámban kötelezően előírják a viselendő nadrág színét.

Lovaglókabát
A lovaglókabát legyen kényelmes, biztosítson elég mozgásteret a lovasnak, begombolva is. A kabát hátulja fel van sliccelve, hogy a magas hátsó kápa ne okozzon problémát.

Díjlovagló kabát
A díjlovas versenyeken indulóknak hosszú szárnyú lovaglókabátot kell viselniük.

Csizma/Cipő
A csizmák készülhetnek bőrből vagy gumiból. Fontos, hogy jó legyen a méretük, és a csizma szára térd alá érjen. A bőrcsizmákat csizmahúzó segítségével veszik fel, és a lehúzóba akasztva a sarkát könnyebb levenni.
Ha cipőd van, legyen hozzá egy lábszárvédőd is, ami szintén térd alá érjen! Figyelj a lábszárvédő felvételekor, hogy a cipzárak kifele legyenek, mert ha belül vannak, felsebezhetik a lovat!

Kobak
A kobak mindenképpen szükséges, mert ez véd meg eséskor és a belógó ágak ellen. A kobak külső burka kemény, sisakként működik és van állszíja.
Military versenyeken, ahol a lovak és versenyzők terepakadályokon haladnak át, kötelező a lovaglósisak. A legtöbb lovardában kötelező a sisak viselete, 16 év alattiaknak mindenképpen.

Ünnepi kalap
A bemutatókon vagy díjlovas versenyeken gyakran előírás az ünnepi kapal viselete. Ezt általában egy gumiszalag tartja a fejen.
Kesztyűk
A lovaglókesztyű erős anyagból készül, mert bírnia kell anedvességet, ami munka közben éri a lovast, például a ló izzadsága, és a szennyeződést. Gyapjúból, pamutból vagy bőrből készülnek. Néhány versenyen kötelező a fehér kesztyű viselete.

Vadászkendő
A vadászkendőt a női díjlovasok viselik a versenyeken nyakkendő helyett.
Díjszalag
A győztesek a legkisebb helyi bajnokásgtól a legrangosabb világversenyekig mindenhol díjszalagot kapnak. A színek országonként, sőt klubonként is különbözhetnek, de általában az első helyezett piros, a második kék szalagot kap. Magyarországon az első helyezettet kék színű szalaggal jutalmazzák.

Sarkantyú
A sarkantyú fokozza a csizmasegítség hatását. A sarkantyút a lovaglócsizma sarkára erősítik fel. Olyan lovakon használják, amelyek nem reagálnak a csizma nyomására. Alkalmazása csak nagyon tapasztalt lovasnak ajánlott! Vannak éles és díszsarkantyúk is.

Lovaglópálca
A lovaglópálcát a lábsegítség hatásának megerősítésére használják. Tereplovaglásra és díjugratáshoz 75 cm-nél rövidebb pálcát használnak, míg a díjlovasok 1 méternél hosszabbat igényelnek, hogy a sarok által adott segítségeket a megfelelő helyen tudják megerősíteni.

|